بانک اطلاعات شهری مشهد

موتور جستجو مشهد

بانک اطلاعات شهری
تخفیف
بانک اطلاعات شهری مشهد
کاریابی آرمان توس
مجتمع تبلیغاتی آفاق
ثبت نام هنر مندان

ساخت و ساز با قولنامه دلیل عدم وجود گاز در سرافرازان 13 1391/03/31

شهردار منطقه 9 مشهد در نشستی با ساکنان این منطقه در مسجد امام موسی کاظم (ع)، از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات شهروندان قرار گرفت و به پرسش های آنان نیز پاسخ گفت.


به گزارش روابط عمومی بانک اطلاعات شهری مشهد و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محسن گل مشکی در این نشست که در بولوار پایداری برگزار شد از گستردگی پروژه های عمرانی در این منطقه یاد کرد و گفت: احداث چهار بولوار شهید فکوری، شهید کاوه، نماز و بولوار دلاوران با پیشرفت قابل توجهی در حال احداث در این منطقه است که تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهند رسید.

وی طرح دیواره سازی و کف سازی تمامی کال های سطح منطقه را از دیگر پروژه های عمرانی دانست و افزود: این طرح با اعتبار بالغ بر 210 میلیارد ريال در جهت پیشگیری از ایجاد کانون های سالک و کنترل آن در حال اجرا می باشد.

به گفته گل مشکی تمامی کال های سطح منطقه 9 تا پایان سال92 کف سازی و بهسازی خواهند شد.

وی همچنین از مهیا کردن زمین هایی با امکانات ورزشی برای شهروندان این منطقه خبرداد و اظهارداشت: در همین جهت هم اکنون20 الی22 مورد زمین روباز با فنس کشی و نصب وسایل ورزشی آماده استفاده شهروندان در ورزش های همگانی است.

به گفته شهردار منطقه 9 مشهد برای بانوان نیز سوله‌های ورزشی از جمله پارک وکیل آباد، صیاد شیرازی، سرافرازان، خاقانی و رهایی در حال ساخت است و برخی از آن ها نیز به منظور استفاده بانوان از امکانات ورزشی به بهره برداری رسیده است.

گل مشکی احداث خانه فرهنگ را در شرایط کنونی فاقد توجیه دانست و اضافه کرد: در آینده ای نزدیک تمامی کتابخانه های مدارس و مساجد تجهیز خواهند شد تا فضای فرهنگی پربارتری در منطقه فراهم آید.

گل مشکی در ادامه این جلسه در پاسخ به سوال تعداد زیادی از شهروندان مبنی بر عدم وجود گاز در سرافرازان13 گفت: ساخت وسازهای قولنامه ای در این محدوده از شهر دلیل عدم وجود گاز است.

وی تاکید کرد: گاز رسانی به منازل در سرافرازان13 منوط به اخذ پایان کار شده است.

به گفته گل مشکی در جهت تسهیل فرآیند دریافت پایان کار پرداخت هزینه ها به صورت اقساط 3 ساله امکان پذیر شده است.

وی همچنین شیوع سالک در این محدوده از منطقه9 را ناشی از افزایش بارندگی ها و نمناکی محیط اعلام کرد و افزود: شهرداری در جهت کنترل و کاهش بیماری سالک با تشکیل ستاد ویژه اقدام به جمع آوری خاک و نخاله، سم پاشی منازل افراد مبتلا، آهک پاشی کال ها، تذکر به منازل فاقد نما جهت نماسازی، جمع آوری سگ های ولگرد و...کرده است.

شهردار منطقه9 مشهد در ادامه با انتقاد از ساخت و سازها در کوه ها و تسطیح این مناطق، تصریح کرد: از بین بردن کوه ها پدیده ای جبران ناپذیر است که در گذشته متاسفانه مجوز آن برای ساخت و ساز داده می شده است و خوشبختانه جلوگیری از این اقدام مصوب شده‌است .

وی همچنین از عبور 75 متری خلیج فارس از انتهای سرافرازان خبر داد و اظهارداشت: این 75 متری به عنوان کمربند سبز مشهد در این زمین‌ها احداث خواهد شد که از پل شهید برونسی آغاز و تا شهرک ابوذر ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: فاز یک پروژه از شهید برونسی تا طالقانی در حال انجام است.

طراحی نماد جدید برای میدان یادگاران 

شهردار منطقه9 مشهد در پاسخ به سوال دیگری از شهروندان در انتقاد از نماد میدان یادگاران(پوتین) و جمع آوری هرچه زودتر آن، گفت: در آینده با دعوت از هنرمندان نمادی درخور شان و یاد رزمندگان و آزادگان این منطقه در این محل نصب خواهد شد.

کمبود6 مترمربعی سرانه فضای سبز در منطقه 9

شهردار منطقه 9 مشهد در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از سرانه پایین فضای سبز در این منطقه گفت: با توجه به موقعیت آب و هوایی منطقه، سرانه فضای سبز برای هر نفر باید 15 متر مربع باشد که اکنون این میزان در منطقه به ازای هر نفر9 مترمربع است.

وی ادامه داد: در راستای افزایش سرانه فضای سبز در این منطقه با وجود کوهستان پارک خورشید، بوستان وکیل آباد و بیش از 83 پارک کوچک، 7پارک و بوستان کوچک در حاشیه بولوار فکوری با متراژ 8 هکتار، وفا با مساحت 23 هکتار و ... در سال جاری به بهره برداری خواهند رسید.

 عدم واگذاری تجاری موقت در بولوارهای فکوری و دلاوران

گل مشکی همچنین در پاسخ به نحوه اخذ تجاری موقت اعلام کرد: تنها کسانی می توانند تجاری موقت بگیرند که پایان کار مسکونی داشته باشند.

وی با تاکید بر دریافت استعلام از شهرداری قبل از هر اقدامی در این منطقه، ادامه داد: طبق ضوابط تعیین شده در حال حاضر در بولوار جدید الاحداث از جمله بولوار فکوری و دلاوران اجازه واگذاری تجاری موقت نداریم.

این مقام مسئول همچنین در پاسخ به سوال یکی دیگر از شهروندان مبنی بر افزایش هزینه های خطوط آب و فاضلاب، گاز و ...، گفت: در حال حاضر بیشترین نارضایتی شهروندان در این منطقه از کنده‌کاری ها و زخمی بودن خیابان ها است که به منظور عبور خطوط آب و فاضلاب، گاز و... ایجاد شده است.

به گفته وی هزینه ای که شهرداری برای این منظور دریافت می کند تنها یک پنجم مبلغ هزینه شده از سوی شهرداری است.

امتیاز شهرداری برای رزمندگان در ساختمان سازی

شهردار منطقه9 مشهد اعلام کرد: رزمندگانی که تا کنون از این امتیاز استفاده نکرده اند می توانند با مراجعه به بنیاد و دریافت معرفی نامه از 120 متر پروانه رایگان و 300 متر معافیت از مهندس ناظر برخوردار شوند

تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات

این سایت دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بانک اطلاعات شهری مشهد می باشد----CopyRight©ShahrAshna1389-1391
مراکز تفریحی،زیارتی مشهد,خدمات رفاهی ویژه مشترکین بانک اطلاعات شهری مشهد ، موتور جست‌وجوی مشهد،بانک اطلاعات شهری مشهد ، بازی آنلاین ، سرگرمی ، نقشه مشهد ، ثبت نام رایگان ویژه اصناف مشهد ، بانک توانمندی های مشهد ، برنامه سینماهای مشهد ، مراکز بهداشتی مشهد ، مراکز تفریحی مشهد ، دفاتر اسناد رسمی مشهد ، وضعیت آب و هوای مشهد ، واگذاری زمین در مشهد ، خدمات رفاهی ویژه مشترکین بانک اطلاعات شهری مشهد ، سامانه پیام کوتاه رایگان ، پیام مسئولین شهر مشهد برای بانک اطلاعات شهری مشهد ، بازار کار مشهد ، نیروی متخصص در مشهد