بانک اطلاعات شهری مشهد

موتور جستجو مشهد

تخفیف
کاریابی آرمان توس
ثبت نام هنر مندان
بانک اطلاعات شهری مشهد
بانک اطلاعات شهری
مجتمع تبلیغاتی آفاق

آیین معنوی اعتکاف از فردا در مشهد آغاز می شود 1396/01/20

70 هزار معتکف میهمان 700 مسجد استان


به گزارش بانک اطلاعات شهری مشهد و به نقل از روزنامه خراسان

با غروب خورشید فردا، میهمانی با شکوه مساجد استان آغاز می شود و آن ها که ماه رجب را برای زدون غبار دنیا از دل و جان انتخاب کرده اند، معتکف خانه های خدا خواهند شد. به گزارش خراسان رضوی، امسال حدود700 مسجد در سراسر استان میزبان معتکفان خواهد بود و بر اساس اعلام ستاد اعتکاف استان، 70 هزار نفر از هم استانی ها در این مراسم معنوی حضور خواهند یافت. حجت الاسلام «سید حسین علیزاده» مسئول ستاد اعتکاف سازمان تبلیغات اسلامی استان در این باره گفت: در بیش از 700 مسجد خراسان رضوی آیین اعتکاف برگزار می شود و بر اساس اطلاعات ثبت شده، تا ظهر دیروز حدود 70 هزار نفر برای حضور در این میهمانی ثبت نام کرده اند. وی افزود: در مشهد مقدس بیش از 180 مسجد برگزار کننده آیین اعتکاف هستند و اطلاعات موجود بیانگر حضور حدود 25 هزار نفر از مردم مشهد در مراسم اعتکاف است. در شهرستان مشهد 218 مسجد شهری و 495 مسجد روستایی فعال هستند که در ماه رجب امسال 100 مسجد شهری و 80 مسجد روستایی میزبان مراسم اعتکاف خواهند بود. مسئول ستاد اعتکاف استان به برنامه های پیش بینی شده در این ایام نیز اشاره و اظهار کرد:  اعزام قاریان برای برپایی محافل قرآنی در مساجد، برگزاری مسابقات قرآنی برای معتکفان، اعزام 750 مبلغ به مساجد استان و برپایی مسابقات فرهنگی- هنری از جمله خاطره نویسی اعتکاف از برنامه های این ایام است. علیزاده درباره آمار سال گذشته معتکفان در استان نیز گفت: سال گذشته 66 هزار و 837 معتکف در استان داشتیم که شامل 51 هزار و 197 نفر از بانوان و 15 هزار نفر از برادران بودند. از این میان 21 هزار و 250 نفر در مشهد معتکف شدند که 15 هزار و 470 نفر آن ها از خواهران و پنج هزار و 780 نفر از برادران بودند.
3300 معتکف در مساجد وابسته به آستان قدس
امسال همچنین 3300 نفر شامل 1650 مرد و 1650 زن برای شرکت در مراسم اعتکاف در مساجد وابسته به آستان قدس حضور خواهند یافت.
 حجت الاسلام «سید جلال حسینی» معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی در این باره به ایرنا گفت: برای حضور در مراسم اعتکاف مسجد گوهرشاد 28 هزار نفر زن و مرد از کل کشور ثبت نام کردند که از این تعداد هزار و 100 نفر مرد و هزار و 100 نفر زن به قید قرعه برای حضور در مراسم پذیرفته شدند. وی بیان کرد: امسال هیچ عملیات عمرانی در مسجد گوهرشاد در حال انجام نیست و کل فضای مسجد به معتکفان اختصاص می یابد.
وی افزود:  شش مسجد وابسته به آستان قدس رضوی در مشهد نیز شامل مسجدالرضای احمدآباد، مسجدالرضای مصلی، مسجدالرضای امامت، مسجدالرضای خواجه ربیع، مسجد ملاهاشم و مسجد صدیقیها جنب حرم مطهر رضوی میزبان معتکفان است. در این مساجد هزار و 100 مرد و زن از شهروندان مشهدی در مراسم اعتکاف شرکت می کنند که 550 نفر از آنان زن و بقیه آن ها مرد هستند. حجت الاسلام حسینی افزود: حضور معتکفان در مساجد وابسته به آستان قدس رضوی رایگان است و هیچ هزینه ای از آنان دریافت نمی شود.
میزبانی از معتکفان در ۱۸۰ مسجد شهرستان مشهد
حجت‌الاسلام بخشی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مشهد هم با اشاره به این که بیش از ۱۸۰ مسجد در شهرستان مشهد مراسم اعتکاف را برگزار می‌کنند، گفت: شرکت در آیین اعتکاف در مشهد و در جوار امام هشتم(ع) با همه عالم فرق می‌کند و این ایام بهترین فرصت برای بازگویی سیره رضوی است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان تبلیغات اسلامی استان، وی افزود: وجود ماه‌های رجب، شعبان و رمضان در امتداد هم با برنامه ریزی است که هنوز به اسرار آن پی نبرده‌ایم و باید با درک بیشتری آن ها را لمس کنیم.
هزار دانشجو میهمان مساجد دانشگاه می شوند
برپایی آیین اعتکاف در دانشگاه ها، امسال نیز با استقبال دانشجویان همراه شده و حدود هزار دانشجو در این مراسم معنوی شرکت می کنند. «طلابیگی» معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد درباره مراسم اعتکاف در این دانشگاه گفت: مسجد الزهرا(س) دانشگاه فردوسی مشهد در ماه رجب میزبان حدود 700 نفر از دختران دانشجو خواهد بود و 200 نفر از پسران دانشجو نیز در مسجد امام رضا(ع) این دانشگاه معتکف می شوند. حجت الاسلام مجید نصیری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد نیز درباره جزئیات برگزاری اعتکاف دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد گفت: اعتکاف دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی مشهد امسال با حضور بیش از 257 دانشجوی دختر برگزار می شود. وی تلاوت روزانه قرآن، آشنایی با مفاهیم دینی، برنامه های سخنرانی و تفسیر قرآن، جلسات پرسش و پاسخ، تشکیل حلقه های معرفت، مداحی و مناجات خوانی را از جمله دیگر برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در ایام اعتکاف اعلام کرد. نصیری تصریح کرد: برگزاری اعتکاف دانشگاه آزاد اسلامی مانند سال گذشته با مشارکت دانشگاه امام رضا(ع) در مسجد حضرت مهدی (عج) برگزار خواهد شد.

تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات

این سایت دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بانک اطلاعات شهری مشهد می باشد----CopyRight©ShahrAshna1389-1391
مراکز تفریحی،زیارتی مشهد,خدمات رفاهی ویژه مشترکین بانک اطلاعات شهری مشهد ، موتور جست‌وجوی مشهد،بانک اطلاعات شهری مشهد ، بازی آنلاین ، سرگرمی ، نقشه مشهد ، ثبت نام رایگان ویژه اصناف مشهد ، بانک توانمندی های مشهد ، برنامه سینماهای مشهد ، مراکز بهداشتی مشهد ، مراکز تفریحی مشهد ، دفاتر اسناد رسمی مشهد ، وضعیت آب و هوای مشهد ، واگذاری زمین در مشهد ، خدمات رفاهی ویژه مشترکین بانک اطلاعات شهری مشهد ، سامانه پیام کوتاه رایگان ، پیام مسئولین شهر مشهد برای بانک اطلاعات شهری مشهد ، بازار کار مشهد ، نیروی متخصص در مشهد