بانک اطلاعات شهری مشهد

موتور جستجو مشهد

تخفیف
کاریابی آرمان توس
بانک اطلاعات شهری مشهد
ثبت نام هنر مندان
مجتمع تبلیغاتی آفاق
بانک اطلاعات شهری

سومین دوره جشنواره فرهنگ ملل در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود 1396/01/21

ئیس اداره دانشجویان بین‌المللی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: سومین دوره جشنواره فرهنگ ملل با مشارکت دانشجویان ۲۲ کشور در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.


به گزارش بانک اطلاعات شهری مشهد و به نقل از نخست نیوز

امام پور: علی غنایی بعد از ظهر امروز در نسست خبری خود با اصحاب رسانه، اظهار داشت: در دانشگاه فردوسی ۱۵۰۰ دانشجو و در استان۶ هزار دانشجو از ۲۱ کشور داریم و می‌خواهیم با برگزاری سومین دوره جشنواره فرهنگ ملل که در روزهای ۲۸ تا ۳۰ فروردین در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود این عدد را به ۴۰ کشور برسانیم.
وی افزود: می‌خواهیم موجودی‌های شهر مشهد را به مهمانان غیرایرانی معرفی کنیم و این جشنواره در بخش‌های مسابقات دینی و فرهنگی، متن‌های ادبی با موضوع مشهد ۲۰۱۷، ارائه پژوهش‌های چکیده‌ای و جشنواره غذا برگزار می‌شود.
رئیس اداره دانشجویان بین‌المللی دانشگاه فردوسی مشهد در رابطه با تفاوت‌های این جشنواره با دوره‌های پیشین، خاطرنشان کرد: تفاوت این دوره با دو نوبت قبل در موضوعات مشهد ۲۰۱۷، ارائه غرفه کتابخانه حرم مطهر امام حسین(ع)، غرفه افغانستان، غرفه عراق و غرفه خراسان بوده است.
غنایی تصریح کرد: حداقل ۱۵۰۰ دانشجوی غیرایرانی دانشگاه فردوسی مشهد مشارکت خوبی داشتند و سال گذشته روزانه ۸ تا ۱۲ هزار نفر بازدیدکننده داشتیم و برای امسال رشد ۱۰۰ درصدی را پیش‌بینی کرده‌ایم.
وی تاکید کرد: این نمایشگاه در مسیر درب شمالی (بولوار وکیل آباد) تا درب غربی (بولوار شهید باهنر) دانشگاه فردوسی مشهد و با شعار نوید صلح و دوستی برگزار می‌شود.
دبیر برگزاری سومین دوره جشنواره فرهنگ ملل با بیان اینکه می‌خواهیم ایران را به عنوان الگویی مثبت در بحث نماد صلح و دوستی در جهان معرفی کنیم، گفت: در روز افتتاحیه ۲۲ کبوتر نماد آزادی و کیک ۲۲ متری صلح و دوستی رونمایی می‌شود و برش زده می‌شود.
غنایی گفت: این جشنواره در روز اول از ساعت ۹ تا ۲۰، روز دوم از ساعت ۹ تا ۱۸ و روز سوم از ساعت ۹ تا ۲۲ برگزار می‌شود و مراسم اختتامیه این جشنواره در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.
وی افزود: سفرای ۱۱ کشور، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار خراسان رضوی و مدیران استانی مهمانان ویژه این جشنواره ۳ روزه هستند.
همچنین در این نشست مجتبی کفاشان نماینده رییس دانشگاه فردوسی مشهد در بحث مشهد ۲۰۱۷، نیز اظهار داشت: رویداد مشهد ۲۰۱۷ تمرین خوبی برای همکاری مشترک میان مجموعه‌های دولتی و خصوصی بوده است و مشارکت دانشگاه فردوسی مشهد در این موضوع بسیار بهتر از سایر دانشگاه‌های استان بوده است.
وی افزود: این جشنواره یک جشنواره دانشگاهی است و می‌خواهیم که با همکاری رسانه‌ها شاهد حضور پررنگ عموم مردم باشیم.
نماینده رییس دانشگاه فردوسی مشهد در بحث مشهد ۲۰۱۷ با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های متفاوت این جشنواره فعالیت جدی دانشجویان ایرانی و غیرایرانی بوده است، خاطرنشان کرد: می‌خواهیم که با تلاش و همدلی مضاعف فعالیت‌ها و همکاری‌های مشترک را افزایش دهیم و جایگاه علمی و دانشگاهی شهر و استان امام رضا(ع) رشد داده و آن را تقویت دهیم.
کفاشان گفت: تعداد ۶۰ غرفه در این جشنواره دایر می‌شود که ۴۰ غرفه آن دانشجویی و ۲۰ غرفه دیگر آن اداری است و این ۴۰ غرفه توسط دانشجویان غیرایرانی ۴۰ ملیت دایر می‌شود.

تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات

این سایت دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بانک اطلاعات شهری مشهد می باشد----CopyRight©ShahrAshna1389-1391
مراکز تفریحی،زیارتی مشهد,خدمات رفاهی ویژه مشترکین بانک اطلاعات شهری مشهد ، موتور جست‌وجوی مشهد،بانک اطلاعات شهری مشهد ، بازی آنلاین ، سرگرمی ، نقشه مشهد ، ثبت نام رایگان ویژه اصناف مشهد ، بانک توانمندی های مشهد ، برنامه سینماهای مشهد ، مراکز بهداشتی مشهد ، مراکز تفریحی مشهد ، دفاتر اسناد رسمی مشهد ، وضعیت آب و هوای مشهد ، واگذاری زمین در مشهد ، خدمات رفاهی ویژه مشترکین بانک اطلاعات شهری مشهد ، سامانه پیام کوتاه رایگان ، پیام مسئولین شهر مشهد برای بانک اطلاعات شهری مشهد ، بازار کار مشهد ، نیروی متخصص در مشهد