بانک اطلاعات شهری مشهد

موتور جستجو مشهد

بانک اطلاعات شهری مشهد
ثبت نام هنر مندان
تخفیف
مجتمع تبلیغاتی آفاق
بانک اطلاعات شهری
کاریابی آرمان توس

نخستین کانون علم و تجربه سینما در کشور در مشهد به بهره‌برداری رسید 1396/01/21

مسوول انجمن سینمای بسیج هنرمندان خراسان رضوی گفت: اولین کانون علم و تجربه سینما در کشور در مشهد به بهره‌برداری رسید و در دور نخست فعالیت کاری خود ۵۰ هنرجوی علاقه‌مند به این هنر را پذیرش خواهند کرد.


به گزارش بانک اطلاعات شهری مشهد و به نقل از نخست نیوز

محمدعلی صباغی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، اظهار داشت: در سال ۹۵ آسیب‌‌شناسی‌های زیادی در حوزه سینما صورت پذیرفت و مهمترین آسیب در عدم اطمینان و آرامش خانواده‌ها در فضای سینمایی بود و شئونات اسلامی کمتر در این فضاها دیده می‌شد و گران‌بودن هنر سینما هم یکی دیگر از آسیب‌های سینمایی است.
وی افزود: فضای امن، خروجی مثبت، استفاده از اساتید مجرب و غیره در حوزه سینما از نکات لازم و ضروری است و در این راستا همزمان با ایام میلاد فرخنده امام علی(ع) اولین کانون علم و تجربه سینما در کشور در مشهد به بهره‌برداری رسید و در دور نخست فعالیت کاری خود ۵۰ هنرجوی علاقه‌مند به این هنر را پذیرش خواهند کرد.
مسئول انجمن سینمای بسیج هنرمندان خراسان رضوی با اشاره به اینکه تاکنون ۴۰ نفر از طریق آزمون ورودی جذب شده‌اند، بیان کرد: این افراد در گروه‌های سنی ۱۶ تا ۴۵ سال هستند و ۶۰ درصد پذیرش‌شدگان خانم و ۴۰ درصد آقا هستند و بیشترین رشته جذب شده بازیگری است.
صباغی با بیان اینکه مدت زمان هر دوره ۲.۵ تا ۳ ماه است، تصریح کرد: از افراد دارای مدارک دیپلم به بالا آزمون گرفته شده و ۲۵۰ نفر در آزمون ورودی شرکت کردند و از هر ۵ نفر یک نفر پذیرش شدند و پذیرش‌ها در دوره‌های بعدی به‌‌صورت تخصصی خواهد بود.
وی تاکید کرد: در بسیج هنرمندان به دنبال تربیت نیروی ارزشی و انقلابی در این عرصه با کمترین هزینه هستیم و توجه ویژه‌ای در امر تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری در حوزه هنر سینما داریم.
مسئول انجمن سینمای بسیج هنرمندان خراسان رضوی گفت: کلاس‌های آموزشی هنرآموزان سینما در موسسه فرهنگی و هنری چکاوک مشهد واقع در بولوار وکیل‌آباد، دانشجوی ۴، پلاک ۴، واحد ۲ که مجهز به امکانات و تجهیزات کامل آموزش
ی است در روزهای سه‌شنبه دوم و چهارم هر ماه برگزار می‌شود، همچنین در روزهای سه‌شنبه هر هفته هم محفل سه‌شنبه‌های سینمایی در فرهنگسرای رسانه مشهد برگزار می‌شود.
صباغی با بیان اینکه عمده‌ترین دغدغه سینماگران و علاقه‌مندان به هنر سینما اقتصاد بالای آن است و بار مالی زیادی را ایجاد می‌کند، گفت: متاسفانه بخش عمده‌ای از این هنرمندان به‌همین دلیل از معرفی خود و استعدادهایشان محروم می‌شوند و در این رابطه نیازمند حمایت مطلوب‌تر مسئولان هستیم و بسیج به عنوان بزرگترین قدرت مردمی می‌تواند به عنوان بزرگترین حامی باشد و اصحاب رسانه نیز مهمترین حامی در جهت انجام اقدامات مناسب مسئولان مربوطه هستند.
وی با بیان اینکه گروه‌های سینمایی در سه گروه مجزا تقسیم خواهیم کرد تا به‌صورت تخصصی‌تر و حرفه‌ای‌تر به فعالیت خود بپردازند، افزود: هنرمندان برجسته این کلاس‌های آموزشی از حمایت لازم بسیج هنرمندان خراسان رضوی در جهت تولید آثار هنری فاخر و فیلم‌سازی آسان برخوردار می‌شوند.

تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات

این سایت دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بانک اطلاعات شهری مشهد می باشد----CopyRight©ShahrAshna1389-1391
مراکز تفریحی،زیارتی مشهد,خدمات رفاهی ویژه مشترکین بانک اطلاعات شهری مشهد ، موتور جست‌وجوی مشهد،بانک اطلاعات شهری مشهد ، بازی آنلاین ، سرگرمی ، نقشه مشهد ، ثبت نام رایگان ویژه اصناف مشهد ، بانک توانمندی های مشهد ، برنامه سینماهای مشهد ، مراکز بهداشتی مشهد ، مراکز تفریحی مشهد ، دفاتر اسناد رسمی مشهد ، وضعیت آب و هوای مشهد ، واگذاری زمین در مشهد ، خدمات رفاهی ویژه مشترکین بانک اطلاعات شهری مشهد ، سامانه پیام کوتاه رایگان ، پیام مسئولین شهر مشهد برای بانک اطلاعات شهری مشهد ، بازار کار مشهد ، نیروی متخصص در مشهد