بانک اطلاعات شهری مشهد

موتور جستجو مشهد

بانک اطلاعات شهری مشهد
کاریابی آرمان توس
ثبت نام هنر مندان
تخفیف
مجتمع تبلیغاتی آفاق
بانک اطلاعات شهری

در نشست حمایت از کالای ایرانی مطرح شد 1397/01/23

فرهنگ مصرف کالای ایرانی از منزل شروع می‌شود


نخستین قسمت از برنامه رادیویی «ما می‌توانیم» ظهر امروز با موضوع حمایت از کالای ایرانی در کارخانه شاهسوند واقع در شهرک صنعتی توس مشهد برگزار شد.
براساس این گزارش، تعدادی از کارشناسان اقتصادی، اصحاب رسانه و مدیریت کارخانه در این برنامه حضور داشتند که به گفت‌وگو و بیان نقطه نظراتشان درباره فرهنگ‌سازی، نقش رسانه و جایگاه مردم و مسئولان در چگونگی حمایت از کالای ایرانی پرداختند.
مدیر کارخانه شاهسوند، در همین خصوص با اشاره به اینکه رسانه‌ها به ویژه صداوسیما نقش بسزایی در این زمینه دارند، بیان کرد: در سال گذشته با تأکید مقام معظم رهبری صداوسیما مؤثر واقع شد و براساس نیروهای انسانی، برای تولیدکنندگان بودجه‌ای برای تبلیغات در شبکه سراسری اختصاص پیدا کرد که البته این کافی نیست.
محمدسعید فیصل تأکید کرد: رسانه‌های محلی می‌توانند بسیار مؤثر باشند تا به وجود آمدن تعصب نسبت به کالای داخلی از محله و شهرمان آغاز شود.
وی با بیان اینکه شهر مشهد جولانگاه تمام برندهای کشور شده و سازمان‌ها از کالاهای خارجی و خارج از منطقه استفاده می‌کنند، گفت: امروز رسالت و هدف بزرگتری داریم و باید فرهنگ حمایت از کالای داخلی را ایجاد کنیم که از خانواده و محله شروع شود.
فیصل درباره اهمیت تبلیغات برای کالا اظهارکرد: گاهی تبلیغات نتیجه عکس هم می‍دهد اما نمی‌توان از آن غافل شد و تأثیرگذاری بسیاری دارد.
وی با اشاره به اینکه اولین انتظار تولیدکننده از مردم، مسئولان و دولت حمایت است، اضافه کرد: هر یک می‌توانند به گونه‌ای در این زمینه کمک کنند و حذف خودتحریمی‌ها بسیار مؤثر است، امید است مردم و مسئولان آن را جدی بگیرند.
این تولیدکننده محصولات غذایی همچنین اظهار کرد: فرهنگ مصرف کالای ایرانی از منزل تک‌تک ما شروع می‌شود و رسانه‌ها نیز مهمترین نقش را می‌توانند ایفا کنند.
رئیس انجمن ماشین‌سازان خراسان رضوی نیز با بیان اینکه کالای ایرانی، تولید و اشتغال، و اقتصاد مقاومتی سه ضلع است، بیان کرد: مردم باید حق انتخاب داشته باشند و جنس خوب را با قیمت منطقی خریداری کنند.
محسن شرکاء خاطرنشان کرد: پیشنهادم به سه قوا این است که در کوتاه‌ترین زمان برای تحقق حمایت از کالای داخلی، تولید و اشتغال، و اقتصاد مقاومتی برنامه‌هایشان را اعلام کنند.
وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی بالغ بر ۳۵ تا ۴۰ درصد تولید کالا نسبت به کالاهای کشورهای همجوار گران‌تر تمام می‌شود تصریح کرد: بنابراین ما نمی‌توانیم از واردات جلوگیری کنیم.
در ادامه جلسه برخی از اصحاب رسانه درباره نقش رسانه‌ها برای فرهنگ‌سازی و ترغیب مردم برای حمایت از تولیدات داخلی به بیان نقطه نظرات خود پراختند.
خبرنگار روزنامه اقتصادی آسیا با بیان اینکه رسانه‌ها نقش بسیار مهمی در این زمینه دارند، تشریح کرد: اگر بپذیریم رسانه اثرگذارترین موضوع دنیاست بنابراین باید این را هم بپذیریم که همه چیز در رسانه‌ها رقم می‌خورد.
سیدمحسن رضوی ادامه داد: در رسانه‌ها باید فارغ از یک رفتار منعکس‌کننده رویدادها، به سمت محتواسازی نیز حرکت کرده و برای سبک زندگی جامعه بیشتر گام برداریم که در این حوزه ضعف زیادی داریم.
فاطمه مشهدی، خبرنگار خبرگزاری فارس استان خراسان رضوی نیز یادآور شد: باید با نمایندگان اصناف نیز گفت‌وگویی صورت گیرد تا انتظارات مردم از کالای ایرانی بیان شود و کارخانه‌ها نیز باید به این خواسته‌ها توجه کنند.
مدیر کارخانه شاهسوند با اشاره به اینکه ما همان ملتی هستیم که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، با بدترین جنگ مواجه شد، گفت: در آن شرایط تمام ملت با همدلی دنیا را شکست دادند و مسئولان، مدیران، مردم و رسانه‌ها همراه هم بودند اما امروز واقعاً دچار مشکل شدیم.
محمدسعید فصیل در پایان افزود: دولت برای مطالبات به‌حق و غیرحقش از قوای سه‌گانه استفاده می‌کند، اما دست تولیدکننده به کجا بند است؟ با این وجود می‌توان گفت باید قوای جدیدی به وجود آید.

تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات

این سایت دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بانک اطلاعات شهری مشهد می باشد----CopyRight©ShahrAshna1389-1391
مراکز تفریحی،زیارتی مشهد,خدمات رفاهی ویژه مشترکین بانک اطلاعات شهری مشهد ، موتور جست‌وجوی مشهد،بانک اطلاعات شهری مشهد ، بازی آنلاین ، سرگرمی ، نقشه مشهد ، ثبت نام رایگان ویژه اصناف مشهد ، بانک توانمندی های مشهد ، برنامه سینماهای مشهد ، مراکز بهداشتی مشهد ، مراکز تفریحی مشهد ، دفاتر اسناد رسمی مشهد ، وضعیت آب و هوای مشهد ، واگذاری زمین در مشهد ، خدمات رفاهی ویژه مشترکین بانک اطلاعات شهری مشهد ، سامانه پیام کوتاه رایگان ، پیام مسئولین شهر مشهد برای بانک اطلاعات شهری مشهد ، بازار کار مشهد ، نیروی متخصص در مشهد