بانک اطلاعات شهری مشهد

موتور جستجو مشهد

مجتمع تبلیغاتی آفاق
تخفیف
کاریابی آرمان توس
بانک اطلاعات شهری مشهد
ثبت نام هنر مندان
بانک اطلاعات شهری

قاطعیت دستگاه قضایی در برخورد با مفاسد و قانون‌شکنان/ خود را موظف به برخورد با ناهنجاری‌ها می‌دانیم 1397/02/05

قاطعیت دستگاه قضایی در برخورد با مفاسد و قانون‌شکنان/ خود را موظف به برخورد با ناهنجاری‌ها می‌دانیم


به گزارش بانک اطلاعات شهری  مشهد به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری خراسان رضوی حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری در جمع مدیران و مسئولان شورای حل اختلاف با تأکید بر اقدام دستگاه قضایی براساس تکلیف قانونی گفت: با متخلفان و قانون شکنان با قاطعیت برخورد خواهیم کرد.

رئیس‌کل دادگستری خراسان رضوی که در جمع مسئولان و اعضای اداره شوراهای حل اختلاف استان خراسان رضوی در مشهد مقدس سخن می‌گفت با اشاره به وقوع برخی از ناهنجاری‌ها در جامعه ادامه داد: این انقلاب به بهای خون شهیدان به دست ما رسیده است و براین اساس آحاد جامعه به ویژه مسئولان موظف به محافظت و پاسداشت ارزش‌ها و هنجارها هستند.

وی مسئولیت‌پذیری در چنین جامعه‌ای را یک توفیق الهی دانست و افزود: مسئولان باید از این فرصت برای خدمت به مردم بهره بگیرند و هرگونه سوء‌استفاده از مسئولیت و یا کم‌کاری در انجام وظایف و تکالیف قانونی؛ پا گذاشتن روی خون شهدا؛  و خیانت به مردم است.

مظفری با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ پاسخگویی توسط مسئولان خاطرنشان کرد: در این زمینه رسانه‌ها نقش بسیار مهمی برعهده دارند بدین معنی که باید به سمت وضعیتی حرکت کنیم که مردم پرسشگر و مسئولان پاسخگو باشند.

وی خاطرنشان کرد: چنانچه مسئولی به دلیل هرگونه قصور، موجب وارد شدن خدشه به حقوق عمومی شد باید شجاعت عذرخواهی داشته باشد و این شهامت در نزد افکار عمومی به معنی صداقت در انجام وظیفه و تلاش در جهت رفع اشتباه و بخشش از مردم تلقی می‌شود.

مظفری با گلایه از برخی مسئولان به ویژه در حوزه فرهنگ خاطرنشان کرد: متأسفانه در مدت اخیر شاهد انجام اقدامات هنجارشکنانه و رفتارهای ضد ارزشی توسط عده‌ای معدود بودیم و در کمال تعجب مشاهده کردیم که برخی از مسئولان به جای عذرخواهی از مردم؛ در برابر اقدامات قانونی دستگاه قضایی موضع گرفتند.

وی با تقدیر از اقدامات شجاعانه دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در برخورد با جرایم و همچنین هنجارشکنی‌ها افزود: در دو نمونه اخیر شاهد برخورد سریع و قاطع عزیزانمان در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد با اینگونه موارد بودیم.

مظفری افزود: در جریان حادثه دلخراش قتل دختر خردسال در مشهد ظرف مدت سه روز قاتل شناسایی، دستگیر و ظرف یک هفته تحقیقات پرونده کامل و به دادگاه صالح ارجاع و در زمان فوق‌العاده و به صورت ویژه مورد رسیدگی قرار گرفت که در نوع خود کم‌سابقه است.

وی دلیل این سرعت عمل را وجود حساسیت‌های عمومی و جریحه شدن افکار عمومی دانست و افزود: بنابراین در چنین شرایطی دستگاه قضایی مجدانه به دنبال اجرای قانون بود؛ از سویی و پس از واقعه هنجارشکنانه تلخ دیگری در یکی از مجتمع‌های تجاری مشهد مشاهده کردیم که دادسرای عمومی و انقلاب مشهد به دنبال درخواست عمومی و در اجرای وظایف قانونی اقدامات قاطعانه ای به انجام رساند که اخبار آن توسط رسانه‌ها نیز منتشر شد که امیدواریم موجب تنبه خاطیان شده باشد.

رئیس شورای قضایی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: مواضع دشمنان در قبال دستگاه قضایی کاملا روشن است اما از برخی دوستان و مسئولانی که خود باید مدعی باشند تعجب می‌کنیم که چرا در برابر انجام وظایف دستگاه قضایی؛ به جای حمایت، در مقابل ما قرار می‌گیرند؟

وی با اشاره به محدودیت‌های دستگاه قضایی در اطلاع‌رسانی خاطرنشان کرد: علی رغم وقوع جرم توسط برخی افراد، به دلیل منع قانونی و عدم امکان افشای مشخصات مجرم مورد هجمه قرار می‌گیریم و این از مظلومیت‌های دستگاه قضایی است.

 مظفری با تقدیر از اقدامات شوراهای حل اختلاف، فلسفه وجودی این شوراها را ایجاد صلح و سازش در جامعه دانست و افزود: بحمدالله در سایه بهره‌گیری از نیروهای جوان، متعهد و متخصص دلسوز مردمی شاهد اتفاقات خوبی در این مجموعه ارزشمند بوده‌ایم به نحویکه طبق گزارشات واصله بیش از 260 هزار پرونده در سال گذشته توسط اعضاء محترم این مرکز مورد رسیدگی قرار گرفته و بخش قابل توجهی از پرونده‌ها نیز به صلح و سازش منتهی شده است.

گفتنی است در مراسم تجلیل از اعضای شوراهای حل اختلاف؛ قاضی محمود رفسنجانی رئیس این مرکز به ارائه گزارشی از نحوه فعالیت‌ها در سال 96 پرداخت.

تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات

این سایت دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بانک اطلاعات شهری مشهد می باشد----CopyRight©ShahrAshna1389-1391
مراکز تفریحی،زیارتی مشهد,خدمات رفاهی ویژه مشترکین بانک اطلاعات شهری مشهد ، موتور جست‌وجوی مشهد،بانک اطلاعات شهری مشهد ، بازی آنلاین ، سرگرمی ، نقشه مشهد ، ثبت نام رایگان ویژه اصناف مشهد ، بانک توانمندی های مشهد ، برنامه سینماهای مشهد ، مراکز بهداشتی مشهد ، مراکز تفریحی مشهد ، دفاتر اسناد رسمی مشهد ، وضعیت آب و هوای مشهد ، واگذاری زمین در مشهد ، خدمات رفاهی ویژه مشترکین بانک اطلاعات شهری مشهد ، سامانه پیام کوتاه رایگان ، پیام مسئولین شهر مشهد برای بانک اطلاعات شهری مشهد ، بازار کار مشهد ، نیروی متخصص در مشهد